sessen.se

Chess meriter

Datum

Utställning 

Domare  

Klass

Pris

100213

Gotlands Vackraste Hund 2009

Annika Ulltveit-Moe

-

Tog sig ända till kvartsfinal.

         

091213

Stora Sthlm Älvsjö

Markuu Lampero

Chkl

1:a pris Kk 1/6, CK BH-2, R-Cacib

091129

Norsk Vinnare Lilleström

Lars Hjelmtvedt

Jkl

1:a pris Kk 1/4

091121

Gotlands TK

Ursula Nielsen

Chkl

1:a pris Kk 1/6, CK, BH-1, BIR, BIS-2!!!

090912

Södermanlands TK

Bertil Lundgren

Chkl

CK, Chkk 1/4 BH-2

090809

SmålandsTK

Ann Carlström

Chkl

CK, Chkk 1/2 BH-1, BIM

090801

Wästmanlands TK

Eva Jönsson

Chkl

CK, Chkk 1/1 BH-2

090719

SKK Köping Int

Massimo Inzoli

Chkl

CK, Chkk 2/4 BH-3

090705

SKK Gotland Dog Show Int

Hassi Assenmacher

Chkl

CK, Chkk 3/5 BH-3

090704

SKK Gotland Dog Show Nat

Mats Jonsson

Chkl

CK, Chkk 4/5 BH-R

090628

Upplands TK

Pauliina Sjöholm

Chk

1:a pris

090627

Upplands TK

Erica Pettersson

Chkl

CK, Chkk 1/3, BH-1, BIR, BIS-6

090613

Dalarnas KK

Bo Wallin

Chkl

CK, Chkk 2/3, BH-2

090509

Gotlands TK (tillsammans med Spaniel & Retriverklubben)

Ann Carlström

Chkl

CK, Chkk 1/2, BH-1 BIR BIG-3

090425

SKK Västerås

Dimitrios Antonopoul

Chkl

CK, Chkk 1/3, BH-1 BIR BIG-4

090329

Kronobergs TK Moheda

Bo Wallin

Jkl

1:a pris Kk1/1, CK BH-1 BIR BIS-R

090308

Västmanlands TK Köping

Cindy Pettersson

Jkl

1:a pris Kk1/6, CK BH-3

090214

Södermanlands TK Flen

Kjell Lindström

Jkl

1:a pris Kk 2/8, CK, Cert BH-R

081206

SvKK Stora Sthlm Älvsjömässan

Kari Salminen

Jkl

1:a pris Kk 1/4, Cert, BH-4

081122

Gotlands Taxklubb, Visby

Kjell Lindström

Jkl

1:a pris Kk 2/4, Cert, BH-2

081011

Inofficiell utst. GKK, Follingbo

Helena Hellström

Ukl

HP, BH-1, BIM

080907

Små/Öland KK Nat uts Böda Sand

Joao De Paula Bessa, Portugal

Jkl

1:a pris Kk 2/2

080831

Gotland Dog Show Int, Visby

Hans Almgren

Jkl

1:a pris Kk2/3 + Cert, BH-2, Reserv CACIB

080830

Gotland Dog Show Nat, Visby

Cindy Pettersson

Jkl

1:a pris Kk1/3 + Cert, BH-1, BIR och BIG-3

080712

Kennelklubben Nat, Alfta

Lars Widén

Jkl

1:a pris Kk2/3

08060

Gävleborgs Taxklubb, Alfta    

Hans Almgren

Jkl 

1:a pris Kk2/2 + Ck, Cert, BH-4

080510

Gotlands Taxklubb, Traume

Bertil Lundgren 

Ukl

1:a pris Kk2/2 + Ck, BH-R

080501

Inofficiell utst. SGBK, Hemse

Charlotta Mellin

Ökl 

1:a pris Kk1/2 + Hp, BIR

080322

Sthlm International Dog Show Älvsjö

Hansen Mogens Slot 

Junkl

1:a pris Kk1/2 + Ck, BH-2

080316

DTK Sör Amsberg, Borlänge 

Pauliina Sjöholm 

Junkl

1:a pris Kk3/3

071124

GTK A7-hallen, Visby  

Charlotte Jacobsson

 

Junkl 

1:a pris Kk2/2 + Hp

071013

Inofficiell utst. GKK, Follingbo  

Carl-Magnus Olofsson 

Valpkl

2 kk

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Datum

Spårprov

Domare

Klass

Pris

090517

Ordinarie viltspårsprov GTK

Roland Johansson

Öppen

0:a efter att matte bröt

090423

Rörligt viltspårsprov SöTK

Annika Hallblom

Öppen

1:a, 30p, 19 min

090404

Rörligt viltspårsprov SSRK

Aina Hult

Öppen

2:a

080919

Rörligt viltspårsprov GTK

Christer Christiansson

Öppen

3:a, 17p, 20min

080914

Ordinarie viltspårsprov GTK Follingbo

Roland Johansson

Öppen

3:a, 9p, 43min

080518

Ordinarie viltspårsprov GTK Follingbo

Lars Karlsson

Anlag

Godkänd 30p